Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Morbi eu nulla vehicula, sagittis tortor id, fermentum nunc. Donec gravida mi a condimentum rutrum. Praesent aliquet pellentesque nisi.
Image thumbnail

Náš chov

Hlavní činnost

Rodinná farma je zaměřena na chov krav bez tržní produkce mléka plemene Limousine a jejich kříženek a plemene Salers.

V současné době má stádo do 150 kusů. Od dubna do konce září až řijna jsou zvířata na pastvinách. Pokud počasí dovolí i déle. Na zimu jsou zvířata v zimovištích na volném ustájení. Náš hlavní produkt jsou především plemenná zvířata. Býčky odchováváme teď už hlavně na farmě a pak jsou stejně jako jalovičky prodáváni do jiných chovů. Naše zvířata se najdou jak u nás v republice, tak i v zahraničí (Německo, Slovensko, Polsko). Chovatelé, kteří si od nás zvířata kupují, se většinou vracejí. Jsou spokojeni jak s produkcí, tak s povahou zvířat. U nás jsou s námi v každodenním kontaktu a pak je s nimi snadnější manipulace. Vyvracíme tak mýty o povaze „limuzínů“. Máme uzavřený obrat stáda, jen kvůli rozšíření genetické základny se občas nakupují jalovice. Reprodukce je zajišťována inseminací a nákupem plemenných býků, z tuzemska a hlavně ze zahraničí.

Náš chov prezentujeme pravidelně na výstavách v Brně a Českých Budějovicích. Účastnili jsme se i v Paříži na největší evropské výstavě SIMAGENA, v zemi původu plemene Limousine, kde jsme dosáhli historického úspěchu. Dále na výstavě v Německu.

Za chov skotu byla ekofarmě Kateřina udělena regionální značka: KRUŠNOHOŘÍ – regionální produkt za Chov plemene Limousine „Ze Svaté Kateřiny“ .

Limousine
Francie

Limousinský skot, limousin [limuzén], limousine, česky též „limuzín“, je masné plemeno skotu pocházející ze střední Francie. V zemi původu je druhým nejpočetněji chovaným masným plemenem. Je chován též v Česku, kde se uplatňuje především v užitkovém křížení.

Salers
Francie

Salerský skot, Salers, patří mezi masná plemena skotu. Pochází z výše položených oblastí centrální Francie, proto je velmi odolné a nenáročné. K jeho přednostem patří i přizpůsobivost a snadná manipulace.

Vedlejší činnost

Na farmě jsou dále koně na dožití – klisna Tarpana a Hucul. Dále chov králíků plemene Německý strakáč, Hyla a Francouzský beran, o které se stará zejména naše dcera Lucie.